astaksantyna Oriflame

Czym różni się astaksantyna z Oriflame od innych?

Kiedy jakiś czas temu znajomy polecił mi astaksantynę z oferty Oriflame miałam pewne wątpliwości. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego firma która kojarzyła mi się zawsze tylko i wyłącznie z kosmetykami ma w swojej ofercie astaksantynę. Wydawało mi się, że takie produkty najlepiej kupować w aptece.

Zaczęłam więc dowiadywać się jaka jest różnica między astaksantyną z Oriflame, a innymi dostępnymi na rynku. Przyznam szczerze, że to czego się dowiedziałam zmieniło zupełnie moje dotychczasowe podejście do kupowania suplementów.

Najbardziej zdziwiło mnie to, że rynek suplementów diety w Polsce nie jest uregulowany prawnie i można sprzedawać w zasadzie wszystko, nieważne skąd i w jakich warunkach pakowane. Wiele osób kieruje się przy zakupie suplementów ceną i bardzo łatwo wtedy trafić na podejrzane i nieskuteczne produkty, które tylko dodatkowo obciążają organizm.

Cieszę się, że dokładnie sprawdziłam astaksantynę z Oriflame, ponieważ teraz jestem w stu procentach pewna, że to produkt wysokiej jakości i dobrze wydane pieniądze. Postanowiłam opisać to czego się dowiedziałam, ponieważ wiem, że wiele osób ma podobne wątpliwości.

5 powodów, dla których warto kupować astaksantynę w Oriflame

1. HODOWLA ALG

Mikroalgi (Haematococcus pluvialis), z których pozyskiwana jest astaksantyna naturalnie występują u wybrzeży Szwecji i na Hawajach. Czym różni się sposób hodowania alg opracowany przez naukowców pracujących dla Oriflame – w Cetrum Medycznym Igelosa – od innych firm?

Różnica jest zasadnicza w większości przypadków mikroalgi hodowane są w wielkich otwartych baliach, które znajdują się na wybrzeżu. Balie nie są niczym zabezpieczone, więc dostają się do nich grzyby, pleśnie i zanieczyszczenia ze środowiska.

Zespół naukowców Igelosa tworzą przede wszystkim lekarze, dlatego zdecydowali, że zastosują duże zamknięte pojemniki, w których przechowywane są algi do czasu aż zmienią barwę na czerwoną. Wszystko odbywa się w warunkach laboratoryjnych, więc nie ma możliwości, by dostały się do nich jakiekolwiek zanieczyszczenia.

2. SPOSÓB PRODUKCJI

Algi, które osiągną barwę czerwoną są następnie suszone i rozcierane. Czerwona substancja którą wytrąciły algi to właśnie astaksantyna, ale niewiele osób wie, że łatwo ulega ona utlenianiu kiedy ma kontakt z metalem. Ma to szczególne znaczenie w procesie produkcji, ponieważ, jeśli użyje się metalowych ostrzy (bo tak jest taniej), to astaksantyna utlenia się i traci swoje właściwości.

W Centrum Igelosa opracowano inny sposób. Astaksantynę przekłada się do szklanych pojemników i rozciera szklanymi kulkami. Mamy więc całkowitą pewność, że zachowuje ona w pełni swoje właściwości.

Tu również chciałabym przekazać ważną informację dla osób, które wyciskają zawartość kapsułki na łyżeczkę. Najlepiej używać łyżeczki plastikowej, a nie metalowej właśnie ze względu na wyżej wspomniany proces utleniania.

 3. BEZPIECZEŃSTWO PRODUKCJI

Można to sprawdzić tylko w jeden sposób. Czy firma, od której kupujemy astaksantynę ma certyfikaty. Najlepsze są te wymagane w przemyśle farmaceutycznym. Kiedyś wydawało mi się, że jeśli kupuję suplementy w aptece to one są produkowane tak jak leki. Nic bardziej mylnego! Teraz wiem, że muszę sama dokładnie sprawdzić certyfikaty producenta, żeby mieć pewność, że na produkcji jest czysto i dba się o każdy detal.

Jakie certyfikaty ma Oriflame? Takie, które stosuje się w przemyśle farmaceutycznym, czyli:

  • HACCP (kontrola całego procesu produkcji  począwszy od pozyskania surowców  aż do uzyskania finalnego produktu)
  • GMP (mycie i dezynfekcja maszyn oraz zakładu, bezpieczny produkt – każda sztuka tak samo wartościowa),
  • NON-GMO (nie używa się surowców szkodliwych – modyfikowanych genetycznie) i  jeszcze wiele innych certyfikatów.

Kiedy byłam na targach ekologicznych pytałam wystawców o certyfikaty w suplementach, które promowali i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu większość nie miało ich wcale, tylko w jednym był certyfikat GMP. Zrozumiałam, że suplementy dobrze się sprzedają więc każdy chce na nich zarobić. Dla producenta najczęściej ważny jest zysk, a nie zdrowie klienta.

4. BADANIA KLINICZNE

Teoretycznie to każdy suplement powinien mieć badania kliniczne, a praktycznie to bardzo niewiele je ma! Szok, ale niestety jest to prawda. Skoro prawo nie wymaga, to po co robić sobie niepotrzebne koszty… tak uważa większość producentów. W Cenrum Badań Igelosa (Oriflame) panuje zupełnie inne podejście, ponieważ pracują tam lekarze i to nie przypadkowi. Zespół stworzył wybitny kardiochirurg – doktor nauk medycznych Stig Steen,a towarzyszą mu:

  • doktor botaniki Fizjologicznej – Åke Lignell –należał on do grupy naukowców, którzy odkryli właściwości mikroalg Haematococcus pluvialis i opracowali metodę wytrącenia z nich astaksantyny. Było to 30 lat temu. W tym czasie wykonał niezliczoną ilość badań klinicznych i wykazał korzystny wpływ astaksantyny na zdrowie ludzi. Sami przyznacie, że ciężko o lepszego fachowca w tej dziedzinie.

Zespół uzupełniają:

  • doktor Elisabet Nordström zajmująca się nauką o odżywianiu i endokrynologią
  • doktor nauk medycznych Angelica Lindén Hirschberg – profesor położnictwai ginekologii. Jest ona ginekologiem Szwedzkiej Reprezentacji Olimpijskiej i szwedzkiej rodziny królewskiej.

W zespole pracuje jeszcze wiele innych naukowców i lekarzy. Cały czas zajmują się oni wykonywaniem badań klinicznych suplementów diety dostępnych w ofercie Oriflame.

5. NATURALNOŚĆ

Oczywiście istnieje syntetyczna astaksantyna, ale chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to co naturalne jest lepsze od sztucznego. Żyjemy w czasach, gdzie wszystko da się podrobić, ale to nie to samo. Często właśnie to jest przyczyną niższej ceny.

Paradoksem jest to, że astaksantyna w ofercie Wellness by Oriflame jak na swoją bardzo wysoką jakość i ilość certyfikatów, które posiada wcale nie jest droga i co więcej często pojawia się w promocji. Dodatkowo jest jeszcze wzbogacona ekstraktem z borówki, naturalną witaminą C i E, dzięki czemu ma aż 6 razy większą wchłanialność niż inne.

Inne zalety astaksantyny Oriflame:

  • bez nabiału
  • bez glutenu
  • bez sztucznych barwników
  • otoczka z żelatyny rybiej (nie wołowej, czy wieprzowej)

Nasuwa mi się tylko jeden wniosek dotyczący suplementów z Oriflame. Są to niekwestionowane perełki na polskim rynku i dlatego są tak niesamowicie skuteczne. Jestem wdzięczna mojemu znajomemu, że powiedział mi o astaksantynie i to akurat tej z Oriflame. Ja też polecam ją każdemu, bo teraz jestem pewna, że jest najlepsza.

~Ola

Czy warto kupić astaksantynę w Oriflame?

Nie potrzebujesz już konsultantki Oriflame, żeby kupić dla siebie produkty z katalogu. Jeśli chcesz kupić astaksantynę przez internet ze zniżką 20 % skorzystaj z KONTA VIP ORIFLAME.

Możesz ją kupić również w cenie katalogowej w SKLEPIE.

astaksantyna ORIFLAME

Zobacz AKTUALNY KATALOG ORIFLAME.

Witaj na naszej stronie ORIFLAME

zalozkonto
Z nami zrealizujesz osobiste cele i marzenia. Pomożemy Ci oszczędzać na zakupach lub stać się finansowo niezależnym.

Dołącz do ORIFLAME - wyślij zgłoszenie

Wypełnij formularz . Do kilku godzin otrzymasz wiadomość powitalną z Twoim indywidualnym numerem klienta ORIFLAME. Poczekaj na przesyłkę z katalogiem ORIFLAME i pakietem materiałów powitalnych