kosmetyki dla niemowlaków

Naturalne kosmetyki dla niemowląt Baby O!

Skóra naszych maluszków jest o wiele cieńsza od skóry dorosłego, bardziej chłonna i podatna na utratę wilgoci. Ma również niższą zawartość czynników nawilżających, lipidów i słabszą barierę ochronną. By uniknąć podrażnień, zaczerwienionych bądź przesuszonych miejsc na skórze noworodków, troskliwe mamy bardzo ostrożnie wybierają produkty do pielęgnacji. 

Dlaczego warto dowiedzieć się więcej o serii Baby O od Oriflame dla maluszków?

Jest to jedna z najdokładniej przebadanych serii dla dzieci. Przede wszystkim to seria którą cechuje brak substancji zapachowych, agresywnych składników lub alergenów. Linia Baby O jest w 95% naturalna -wszędzie gdzie to możliwe zastosowano formuły samokonserwujące się. Oznacza to że dobrano składniki, które same w sobie cechują się zdolnością do przeciwdziałania rozwojowi bakterii. 

No dobrze, to w takim razie co się znajduje w tych pozostałych 5% kosmetyku? Tam gdzie to nie było możliwe w minimalnych ilościach  zastosowano substancje konserwujące stosowane powszechnie w produktach spożywczych. Produkt 100% naturalny zepsuł by się w ciągu kilku dni, co naraziłoby dziecko na rozwój infekcji wywoływanych przez bakterie.

Dodatkowo cała seria została w pełni przebadana przez międzynarodowe stowarzyszenie specjalistów dermatologii Skin Health Alliance byśmy mogli czuć się w pełni bezpieczni.

Balsam czy olejek?

Balsam Baby O Oriflame łagodzi i głęboko odżywia wrażliwą skórę dziecka. Zawiera złocisty szwedzki olej owsiany i technologię Lipidów Lamellar z naturalnym czynnikiem nawilżającym. Wzmacnia barierę ochronną skóry niemowlaków i zatrzymuje wilgoć. 

Skóra noworodków ma mniej naturalnych czynników nawilżających, które zatrzymują wodę, dlatego balsam Baby O maksymalizuje inkluzję naśladującej skórę technologii naturalnych czynników nawilżających, która zapewnia zachowanie czynnej wody w skórze dziecka.

Olejek Baby O zwiększa natomiast poziom lipidów jakie otrzyma skóra twojego dziecka, a to wzmocni barierę ochronną skóry i ją zmiękczy. Zastosowany tu olej owsiany ma specyficzną kompozycję lipidów, zwłaszcza kwasu linolowego, który jest identyczny z tymi kwasami, które znajdują się w skórze dziecka.

Dodatkowo olejek Baby O pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów u mam :).

„Olejek Baby O w moim przypadku sprawdził się podczas ciąży by zapobiegać rozstępom. W 6 miesiącu zrobił mi się malutki rozstęp ok 1,5 cm  – byłam zmartwiona co będzie dalej. Właśnie wtedy zaczęłam stosować olejek Baby O. W kolejnym miesiącu nie dość, że nie pojawiły się kolejne, to ten pierwszy całkowicie zniknął – nie ma nawet śladu, w którym miejscu był. Jestem zaskoczona efektem!”

~Ewelina

Zobacz produkty w najnowszym katalogu Oriflame.

Witaj na naszej stronie ORIFLAME

zalozkonto
Z nami zrealizujesz osobiste cele i marzenia. Pomożemy Ci oszczędzać na zakupach lub stać się finansowo niezależnym.

Dołącz do ORIFLAME - wyślij zgłoszenie

Wypełnij formularz . Do kilku godzin otrzymasz wiadomość powitalną z Twoim indywidualnym numerem klienta ORIFLAME. Poczekaj na przesyłkę z katalogiem ORIFLAME i pakietem materiałów powitalnych